„Gospodyni” jest dwumiesięcznikiem skierowanym do kobiet, dla których tradycja i wieś są źródłem inspiracji. Nasze Czytelniczki to kobiety aktywne – nowoczesne, ale jednocześnie przywiązane do uniwersalnych wartości, takich jak rodzina, miłość i przyjaźń. Odważnie idąc przez życie, dzielą się swoimi doświadczeniami. Niezwykle często angażują się w działalność społeczną, zorganizowaną zwłaszcza w kołach gospodyń wiejskich, a także w innych instytucjach społecznych, kobiecych.

Historia „Gospodyni” sięga lat 50. XX wieku – pierwsze wydanie ukazało się w 1957 roku. W powojennej Polsce było to jedyne czasopismo skierowane do kobiet mieszkających na wsi. Przetrwało próbę czasu, by także w XXI wieku stanowić ciekawą lekturę na tematy dotyczące życia na wsi. „Gospodyni” niezmiennie promuje kobiety i ma twarz współczesnej mieszkanki wsi.

W każdym numerze prezentujemy portrety kobiet, które działają dla lokalnej społeczności. W wywiadach i reportażach przedstawiamy obecne zjawiska społeczne i obyczaje. Pokazujemy ciekawe miejsca w Polsce, odświeżamy stare tradycje i nieco zapomniane smaki. Radzimy też, jak dbać o zdrowie i urodę oraz jak uprawiać ogród. Całość uzupełnia szeroki dział kulinarny.

Bycie kobietą zobowiązuje, więc „Gospodyni” w swej poszerzonej działalności organizuje również serię warsztatów z wizażu i stylizacji dla zrzeszonych stowarzyszeń kobiecych.

Gospodyni, na licencji Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., jest wydawana przez Grupę Cogito Sp. z o.o.

Redakcja

600 473 000

Reklama

510 273 659

Dział obsługi czytelnika

22 610 11 64