Dr Adam Koziolek, ur. 1965r., dorastał w gospodarstwie rolnym i zna branże od podszewki. Absolwent Technikum Rolniczego, studiów na Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu w Getyndze, gdzie studiował ekonomię przemysłu spożywczego. Na wydziale nauk rolniczych Uniwersytetu w Hohenheim obronił doktorat z ekonomii przemysłu cukrowniczego.

Swoja drogę zawodową rozpoczynał jako redaktor magazynu top agrar Polska. Później reprezentował spółkę Nordzucker, jeden z największych koncernów cukrowniczych w Europie, gdzie był odpowiedzialny m.in. za analizę rynków i sprawy personalne. Następnie był członkiem zarządu Prodimexu - największego producenta białego cukru w Rosji i jednocześnie firmy zarządzającej 600 000 hektarowym gospodarstwem.

Stanowisko Prezesa Polskiego Wydawnictwa Rolniczego objął w 2010 roku.Joachim Weidemann ur. w 1964 r., jest mężem oraz szczęśliwym ojcem czwórki dzieci. W swojej karierze przez wiele lat pracował nad rozwojem różnych mediów gospodarczych (obejmujących zarówno działania w obrębie druku, jak i aktywności on-line), m.in. w Niemczech (Handelsblatt), Polsce (money.pl), na Ukrainie (delo.ua), w Rosji (RBK), Czechach (Hospodarske noviny & Ekonom), na Słowacji (Hospodarske noviny), w Bułgarii (Kapital), a także w Belgii (Euractiv, dpa). Studiował ekonomię oraz języki wschodnie w Moguncji, Hagen, Warszawie, ostatnio podjął również studia w Berlinie. Po 1990 r. był jednym z pierwszych stypendystów solidarnościowego Rządu Polskiego oraz Fundacji im. Boscha. Od 2008 roku zajmuje się zagadnieniami związanymi z regulacjami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Zwolennik integracji europejskiej, krytycznie odnoszący się do strategii „Unii dwóch prędkości” oraz działań osłabiających państwa członkowskie. Sam uważa, że: „Unia Europejska to nie monolit, i nie dyktator, ale równouprawniona społeczność państw i obywateli, uczących się razem jak stworzyć lepszą przyszłość naszego kontynentu”.

Joachim Weidemann jest członkiem Zarządu Polskiego Wydawnictwa Rolniczego od lutego 2019 roku.

O firmie

Historia