Dr Adam Koziolek, ur. 1965r., dorastał w gospodarstwie rolnym i zna branże od podszewki. Absolwent Technikum Rolniczego, studiów na Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu w Getyndze, gdzie studiował ekonomię przemysłu spożywczego. Na wydziale nauk rolniczych Uniwersytetu w Hohenheim obronił doktorat z ekonomii przemysłu cukrowniczego.

Swoja drogę zawodową rozpoczynał jako redaktor magazynu top agrar Polska. Później reprezentował spółkę Nordzucker, jeden z największych koncernów cukrowniczych w Europie, gdzie był odpowiedzialny m.in. za analizę rynków i sprawy personalne. Następnie był członkiem zarządu Prodimexu - największego producenta białego cukru w Rosji i jednocześnie firmy zarządzającej 600 000 hektarowym gospodarstwem.

Stanowisko Prezesa Polskiego Wydawnictwa Rolniczego objął w 2010 roku.


Piotr Chrobot ukończył wydział Finansów i Bankowości SGH. Swoją karierę rozpoczął w Deutsche Bank Polska w Warszawie. Następnie przez 17 lat pracował dla koncernu Südzucker, najpierw w Polsce, pełniąc ostatecznie funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za Finanse, IT, Jakość, Marketing i Sprzedaż, a później w Niemczech jako dyrektor Działu Organizacji koncernu Südzucker AG w Mannheim.

Stanowisko Prezesa Polskiego Wydawnictwa Rolniczego objął w 2021 roku.

O firmie

Historia